Nasza marka – Doomy.pl

Jest to grupa najbardziej znanych wykonawców różnych technologii i producentów domów energooszczędnych.
Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykonać dla was:

domy-szkieletowe

Drewniane domy szkieletowe

Bioklimatyczne budownictwo o standardzie pasywnym

domy-z-keramzytu

Domy z keramzytu

To połączenie domu tradecyjnego z domem pasywnym

dom-tradycyjny

Domy w tradycyjnej technologii

Tradycja… tradycja…

To właśnie dla Ciebie, nasze wyspecjalizowane brygady budują domy, począwszy
od stanów surowych aż do wręczenia upragnionego klucza do drzwi.

Najczęściej wybierane projekty

MODERN

To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i nowoczesność. Nikt nie przejdzie obojętnie obok Twojego domu.

ALASKA

Domy parterowe również mogą wyglądać elegancko NOWY PROJEKT

Villa Rocka

To nie dom… to willa… piękna miejska willa.

Znajdź nas

Zadzwoń: 503 408 748
Wyślji projekt na naszego maila: kontakt@doomy.pl

Adres: Józefa Marcika 27

Wyślij wiadomość

Odpowiadamy do kilku godzin

    Sekcja Blog

    Domy pasywne – dlaczego są dobrym wyborem?

    Budowa domu to nie lada wyzwanie. Dlatego, zanim do niej przystąpimy powinniśmy się zastanowić, czego tak naprawdę od niego oczekujemy? Jeśli zależy nam, aby dom generował jak najmniejsze koszty, warto zwrócić uwagę na budowę domu pasywnego. Kojarzycie ten typ budownictwa, czy kompletnie nic wam to nie mówi? Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym jest dom pasywny, jak go zbudować oraz jakie niesie za sobą koszty, koniecznie zostańcie do końca.

    Opłacalna inwestycja domów pasywnych

    W Polsce budowa domów pasywnych wciąż jest bardzo mało popularna. Wiąże się to ze zbyt małą wiedzą na temat tej technologii budownictwa oraz małą ilością firm, które się w nich specjalizują. Jesteśmy więc jedną z nielicznych, która podejmuje takie wyzwanie. Wracając jednak do meritum, czym tak naprawdę wyróżnia się dom pasywny? Charakteryzuje się bardzo dużą izolacją termiczną, a także niewielkim zapotrzebowaniem na energię, który wynosi 15 kWh/m2. Porównując, dom energooszczędny potrzebuje do ogrzewania do 40 kWh/m2, a dom standardowy nawet do 150 kWh/m2. Warto zaznaczyć, że budowa domu pasywnego nie wymaga skomplikowanych nowoczesnych technologii. Kluczem do sukcesu jest projekt, który ma na uwadze najbardziej newralgiczne punkty domu, przez które może uciekać ciepło. Domy pasywne cechuje więc bryła w kształcie prostokąta, bez jakichkolwiek wnęk i wycięć, oraz prosta konstrukcja dachu. Istotnym elementem w tworzeniu projektu jest zamieszczenie dużych okien po stronie południowej, a kompletna rezygnacja z jakichkolwiek przeszkleń od strony północnej.

    architects-with-model-of-house-sitting-at-the-desk-M9RDW9K 1 (1)

    Domy pasywne – co je charakteryzuje?

    Termoizolacja ścian – wykonana ze styropianu frezowanego o bardzo dobrej jakości i niskim współczynniku przenikania ciepła. Grubość powłoki powinna wynosić 30 cm. Dodatkowo ściany można zaizolować wełną mineralną, która zapewni wytłumienie akustyczne.

    Okna – dużo większych rozmiarów niż te wykorzystywane w budownictwie standardowym. Powinny być wielokomorowe, potrójnie szklone i wypełnione gazem szlachetnym. Okna w budynkach pasywnych wykazują się również wysokim współczynnikiem przenikania promieni słonecznych.

    Materiały użyte do budowy – powinny odznaczać się wysokim współczynnikiem akumulacji ciepła.

    Elimanacja mostków termicznych – ich obecność wpływa w znacznym stopniu na zwiększenie zapotrzebowania domu na energię cieplną. W domach pasywnych wykorzystuje się specjalne rozwiązania, za pomocą których odcina się mostki termiczne występujące przy ścianach piwnicznych czy balkonach.

    Wentylacja mechaniczna

    Wentylacja mechaniczna to konieczność w budynkach pasywnych. Umożliwia stały dostęp do świeżego powietrza. Jest także wykorzystywana do pozyskiwania energii cieplnej. Wentylacja zapewnia podczas lata chłodniejsze, przyjemne powietrze. Ze względu na to, że pobiera powietrze bezpośrednio z zewnątrz, nie niesie ze sobą ryzyka przedostawania się niechcianych bakterii czy grzybów, jak w przypadku klimatyzacji. Izolacja akustyczna skutecznie niweluje hałas tworzony w przewodach wentylacyjnych.

    W co wyposażyć swój dom pasywny?

    Zamontowanie kolektorów słonecznych pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości energii. Należy pamiętać, że w domach pasywnych energia potrzebna do podgrzewania wody może wynosić nawet ponad połowę całkowitego na nią zapotrzebowania. Ponadto wskazane jest zamontowanie dodatkowego źródła ciepła w postaci efektywnych pomp ciepła czy kotłów grzewczych o niskiej mocy.

    Domy pasywne – projekt

    Domy pasywne wciąż są nowością na rynku polskim. Wskutek tego bardzo mało pracowników posiada wystarczającą wiedzę oraz kwalifikacje do tego, aby takie domy budować. Jesteśmy więc jedną z nielicznych firm zajmującą się tego typu budownictwem. Gwarantujemy, że nasi pracownicy to kadra świetnie przygotowanych ludzi, którzy zajmą się wszystkim kompleksowo. Posiadamy projekty domów, które spełnią oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Dobrze wykonane domy pasywne to bardzo ekonomiczne i komfortowe rozwiązania mieszkalne.

    Domy pasywne – cena

    Z pewnością to, co początkowo może skutecznie przerazić w budowie domu pasywnego to jego cena. Zwykle jest ona wyższa o minimum 15% niż w przypadku budowy domu standardowego. Jednak bez obaw. Tego typu rozwiązanie to pewnego rodzaju inwestycja, która zwróci się w ciągu kilku lat. Ze względu na to, że koszty ogrzewania wciąż rosną, może się niekiedy okazać, że wkład zwróci się nawet dużo szybciej, niż można by się tego spodziewać.

    Dom pasywny a zdrowie

    Dom pasywny wytwarza doskonały mikroklimat, który bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, seniorów czy alergików. Konstrukcja domu pasywnego przyczynia się do braku zanieczyszczeń, kurzu, wilgoci czy przeciągów, co wpływa bardzo korzystnie na ogólne samopoczucie domowników.

    Pamiętaj, budowa domu pasywnego wymaga bardzo dużej wiedzy i doświadczenia. Nie ma możliwości wybudowania go „na własną rękę”. Nasza firma posiada wykwalifikowaną grupę profesjonalistów, którzy zajmą się wszystkim od A do Z. Z nami satysfakcja jest gwarantowana.

    Jakie są koszty budowy domów pasywnych?

    Koszt budowy domu pasywnego jest wyższy niż wznoszonego metodą tradycyjną z powodu droższych materiałów budowlanych. Wydatek ten jednak warto ponieść, bowiem comiesięczne rachunki za ogrzewanie będą w przyszłości dużo niższe. Wykorzystanie najwyższej klasy materiałów izolacyjnych powoduje bardzo małą utratę ciepła w czasie eksploatacji, co przekłada się na wyższą temperaturę w domu. Budowa niskoenergetycznego domu pasywnego związana jest z wyższym wydatkiem na materiały izolacyjne, okna i drzwi, pozwala jednak pominąć niektóre wydatki na ogrzewanie. 

    Dom pasywny, a energooszczędny – jakie są różnice?

    Budownictwo pasywne jest jednocześnie energooszczędne, niestety nie działa to już w drugą stronę. Normy dla domu pasywnego są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż energooszczędnego. Dodatkowo działka, na której ma być wzniesiony budynek pasywny musi spełniać określone wymagania. Okna domu pasywnego muszą być duże i wychodzić od strony najbardziej nasłonecznionej, czyli najlepiej południowej lub południowo-zachodniej. To dzięki naturalnemu światłu słonecznemu budynek się nagrzewa. Strona północna powinna być naturalnie zacieniona, więc pożądane jest, by rosły tam drzewa.

    dom szkieletowy

    Gotowe domy szkieletowe

    Stając przed wyborem pomiędzy technologią murowaną a szkieletową, zalecamy dokładną i wnikliwą analizę naszych potrzeb i oczekiwań. Dom szkieletowy różni się od budynku wzniesionego tradycyjnymi metodami sposobem samej budowy, nietypowymi właściwościami, a także różnicami w sposobie eksploatacji.

    Dobrze zaprojektowane gotowe domy szkieletowe mogą posłużyć nam wiele lat. Często powielanym mitem jest to, że całoroczne domy szkieletowe są podatne na pożary i nie wytrzymają długo w naszych polskich warunkach atmosferycznych. Jednak nie jest to prawdą. Należycie wykonany dom szkieletowy będzie równie dobry i trwały jak ten murowany.

    Gotowe domy szkieletowe
    – ekonomiczny wybór

    Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz żyć zdrowo i szczęśliwie, Twoim wyborem powinny być gotowe domy szkieletowe. Wysoka jakość użytych do ich konstrukcji komponentów przekłada się na komfort codziennego użytkowania, a zmniejszone koszty, jaki musisz ponosić każdego sezonu na ogrzewanie, sprawiają, że inwestycja szybko się zwraca, a potem tylko oszczędzasz na wydatkach.

    Energooszczędne domy szkieletowe to także mniej problemów zdrowotnych – do zysków, jakie dzięki nim osiągasz, możesz doliczyć również brak kosztów związanych z wizytami u specjalistów. Oczywiście gotowe domy szkieletowe nie ochronią Cię przed wszystkimi schorzeniami, jednak pozwolą uniknąć większości takich, których można nabawić się w standardowych domach (np. od wilgoci i grzyba). Dodatkowo doskonała izolacja akustyczna pozwoli Ci na odcięcie się od świata i pełen relaks. 

    Domy szkieletowe całoroczne – gwarancja wygody

    Domy szkieletowe całoroczne to rozwiązanie, dzięki któremu możesz cieszyć się swoją spokojną przystanią w życiu. Nie straszne Ci żadne kaprysy pogodowe – jesienne ulewy, zimowe mrozy ani letni skwar. Dom szkieletowy umożliwia cieszenie się życiem w każdej sytuacji. A dzięki nowoczesnej konstrukcji – w tym solidnej izolacji dachu – oszczędzasz na ogrzewaniu, nie musząc rezygnować z komfortu i ciepła.

    Oferujemy domy szkieletowe całoroczne wykonane pod klucz – nasza wykwalifikowana ekipa fachowców przygotuje dla Ciebie dom, do którego będzie można od razu się wprowadzić. Przygotowane przez nas projekty pozwalają Ci na wybór domu szkieletowego idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb – sprawdź wszystkie dostępne możliwości już dzisiaj!

    FAQ

    Domy pasywne – co to jest?

    Dom pasywny z założenia nie wymaga nakładów energii na jego ogrzewanie i chłodzenie. W jego konstrukcji położono duży nacisk na odzyskiwanie energii naturalnej, w szczególności światła dziennego.

    Jakie są wymagania dla domów pasywnych?

    Domy pasywne stanowią nowoczesną formę budownictwa. W ich konstrukcji wykorzystano materiały o dużej izolacji termicznej, dzięki czemu nakłady na utrzymanie ciepła w domu są minimalne

    Domy pasywne – ile to kosztuje?

    Koszt wzniesienia domu pasywnego jest dużo wyższy niż budynków tradycyjnych. Cena budynku pasywnego uwzględnia koszt materiałów budowlanych wyższej jakości o lepszych parametrach termoizolacyjnych.

    Jak ogrzewa się domy pasywne?

    Ogrzewanie domu pasywnego wykorzystuje naturalne źródła ciepła, w szczególności energię słoneczną odpowiednio umiejscawiając dom. Jego bryła musi być zwarta, bez balkonów, aby zapobiec utracie ciepła.

    Ile kosztują domy pasywne?

    Domy pasywne w stanie deweloperskim to koszt około 400 tys. za 100m2, domy budowane klasycznie to 270 za taki sam metraż. Warto jednak ponieść ten koszt, bo nakłady na ogrzewanie są dużo mniejsze.

    Jaką technologie wybrać w przypadku budowy domu pasywnego?

    Budynek pasywny powinien być maksymalnie uszczelniony oraz ocieplony, żeby zapobiec ubytkom ciepła. Dlatego też ściany w domu pasywnym są dwuwarstwowe, a okna osadzane są na ścianie południowej.

    To właśnie dla Ciebie, nasze wyspecjalizowane brygady budują domy, począwszy
    od stanów surowych aż do wręczenia upragnionego klucza do drzwi.