Domy Tradycyjne

W Polsce największą popularnością cieszą się domy murowane. Dlaczego? Ponieważ wykazują się niezwykłą trwałością. Dom murowany kojarzy nam się z bezpiecznym azylem, który najczęściej zamieszkiwany jest przez kilka pokoleń. Nic więc dziwnego, że jest najczęstszym wyborem budowlanym. Interesuje Cię budowa domu tradycyjnego z Porothermu, cegły czy Ytonga? Jeśli tak, to zostań z nami do końca.

 

Najważniejszy jest projekt

Najważniejszym pierwszym aspektem, jaki trzeba wykonać przed podjęciem prac budowalnych to znalezienie odpowiedniej ekipy, która wykonuje projekty domów z cegły, porothermu czy ytonga. Nasza firma doomy.pl oferuje szeroką gamę gotowych projektów domów stawianych w tej technologii. Projektujemy również budowle zgodnie z wymaganiami klientów. Posiadamy grupę profesjonalistów, którzy zajmują się wszystkim kompleksowo. Dostarczamy domy „pod klucz”. Zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa wymarzonego gniazdka to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego z nas, dlatego wkładamy w nią całe swoje serce.

 

Domy murowane – sprawdzona technologia

Materiały wykorzystywane do budowy domów w tej technologii są bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki. Budowle murowane posiadają mocne fundamenty. Przy dobraniu odpowiednich materiałów i wykwalifikowanej ekipy można stworzyć idealne warunki mieszkalne, które posłużą na bardzo długie lata, bez konieczności przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych.

 

Dom z cegły – projekt

Cegła jest materiałem, za pomocą którego stawiane są nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje. W ścianach bez problemu można zamieszczać dowolną ilość otworów, ponieważ w żaden sposób nie narusza to ich konstrukcji. Ponadto cegła świetnie izoluje przed hałasem, a także doskonale akumuluje ciepło. Jest również bardzo odporna na różnego typu zabrudzenia. Bardzo długo utrzymuje swój kolor. Ciekawym pomysłem na stworzenie swojego wymarzonego gniazdka może być projekt domu z czerwonej cegły, który będzie prezentował się nieskazitelnie przez wiele długich lat. Wysokie walory estetyczne połączone ze świetnymi parametrami technicznymi sprawiają, że budynki coraz częściej podkreślane są za pomocą „gołej” cegły. Dom parterowy, z poddaszem, czy budynek biurowy? Każdy prezentuje się zdumiewająco w tego typu wersji.

 

Domy z porothermu

Domy budowane za pomocą pustaków ceramicznych również cieszą się bardzo dużą popularnością. Pustaki powstają z gliny z dodatkiem mączki drzewnej lub trocin, które w znacznym stopniu podnoszą właściwości termoizolacyjne tego typu materiału. Ściany z porothermu są paroprzepuszczalne, co oznacza, że odprowadzają nadmiar wilgoci z wnętrza. Ponadto pustaki są wolne od alergenów. Nie ma konieczności ocieplania budynków stawianych w tej technologii ze względu na to, że nawet ściany jednowarstwowe są bardzo ciepłe. Ze względu na większe rozmiary pustaków, budowa tym materiałem przebiega znacznie sprawniej i krócej. Budynki są jednak równie wytrzymałe i trwałe co te budowane z cegły.

 

Projekty domów z Ytonga

To domy wykonywane z betonu komórkowego, którego głównym składnikiem jest piasek, wapno, kwarc, cement i woda. Materiał Ytong posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu skutecznie chroni wnętrze przed zimnem, a także upałem. Dobrą izolację można uzyskać nawet za pomocą jednowarstwowej ściany o grubości 30 cm. Oprócz tego Ytong stanowi ochronę przeciwpożarową, ze względu na to, że jest materiałem niepalnym. Nawet cienka ściana o grubości 14 cm może wytrzymać nawet do 120 minut pożaru. W dodatku beton komórkowy jest bardzo sprężysty. Jego struktura jest jednorodna, a pęcherzyki powietrza są rozmieszone w materiale równomiernie. Dzięki temu Ytong wykazuje się bardzo dobrą nośnością. Może być stosowany w budynkach posiadających do 3 pięter.

 

Energooszczędność domów murowanych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy domy budowane metodą tradycyjną zapewniają dobrą akumulację ciepła. W zimie pomieszczenia bardzo długo utrzymują wysoką temperaturę, a latem panuje w nich przyjemny chłód. Wystarczy odpowiedni projekt wykonany z najlepszych materiałów z zaplanowaną wentylacją, aby w domu panowały doskonałe warunki termiczne o każdej porze roku. Dzięki temu rachunki za energię cieplną są dużo niższe. Ponadto istnieje możliwość zamontowania dodatkowych pomp ciepła czy paneli fotowoltaicznych, które w jeszcze większym stopniu przyczynią się do zmniejszenia rachunków za prąd.

 

Buduj z nami

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Warto więc wybrać wykonawców, którzy odznaczają się dużym doświadczeniem i fachowością wykonania. Nasza firma doomy.pl oferuje kompleksową usługę od tworzenia projektów domów, po końcowe prace budowlane. Zajmujemy się również procedurami administracyjnymi niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie prac. Konstrukcje naszych domów spełniają wszystkie wymagania. Posiadamy architektów, inżynierów, dekoratorów i rzemieślników, którzy czekają, aby pomóc Ci w tworzeniu swojego wymarzonego azylu na Ziemi. Budujemy domy przyszłości. Chcemy towarzyszyć Ci w tej pięknej drodze.

 

Jeśli interesuje Cię budowa domu tradycyjnego z Porothermu, cegły czy Ytonga….

Zapraszamy do współpracy.

Nasze wyspecjalizowane brygady błyskawicznie postaciom dla Ciebie dom, według projektu jaki tylko sobie zamarzysz.

Wyślij wiadomość

Odpowiadamy do kilku godzin