Nasza technologia

Cechą charakterystyczną naszych domów szkieletowych jest niewielkie zużycie energii.
W rzeczywistości drewno jest dwa razy bardziej izolujące niż beton! 

Domy Szkieletowe

Domy szkieletowe różnią się znacząco od domów tradycyjnych oraz masywnych budynków. Budownictwo tego typu jest w Polsce mało popularne. A szkoda, bo są to domy bardzo oszczędne w eksploatacji, tanie w budowie, zdrowe i ekologiczne. Co jeszcze wyróżnia je od innych? Ile wynosi czas ich budowy? Jakie niosą za sobą koszty? Spokojnie, odpowiemy na wszystkie najistotniejsze pytania dotyczące tego rodzaju budownictwa. 

Kilka argumentów przekonywujących o domach szkieletowych

  • Konstrukcja z podwójną izolacją
  • Szybkość montażu
  • Dobry stosunek ceny do szybkości budowy
  • Estetyka i  elastyczność konstrukcji
  • Oszczędność energii
  • Trwałość
  • Dźwiękoszczelności
  • Doskonała jakość termiczna (zapobieganie mostkom termicznym)

Jakość, wydajność i szybkość realizacji gotowych domów szkieletowych to podstawa

Nasza technologia

Drewniany szkielet to metoda konstrukcyjna, w której konstrukcja nośna jest wykonana wyłącznie z drewna. Na konstrukcję ściany składają się potężne belki sprowadzane z Niemiec lub Skandynawii, pomiędzy którymi umieszczona jest izolacja z wełny mineralnej eliminująca mostki termiczne i optymalizująca parametry użytkowe domu.

Bez poświęcania czegokolwiek w zakresie estetyki czy jakości materiałów, budynki firmy doomy.pl zostały zaprojektowane tak, aby ich produkcja i montaż maksymalnie zmniejszyły ich koszt.

Praca naszego zespołu  poprzedzających budowę (dobór partnerów przemysłowych, sprzętu, materiałów itp.), pozwala uzyskać bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz kontrolę czasu realizacji całej inwestycji.

Ściany budynków są indywidualnie i w całości budowane w fabryce według precyzyjnych specyfikacji.

Atestowana stolarka i wysokowydajna izolacja, są od samego początku zintegrowane, gwarantując doskonały montaż, wodoszczelność i brak mostków termicznych.

Jak powstają domy szkieletowe?

Bazą domów szkieletowych jest drewniany stelaż, do którego przymocowuje się wielowarstwowe ściany. Podczas całego przebiegu budowy pojawia się tylko jeden etap mokry, którym jest przygotowanie płyty fundamentowej. Osadza się w niej metalowe kotwy, do których mocowana jest cała konstrukcja. Ze względu na to, że dalsze etapy budowy to prace suche, można je bez bezproblemowo wykonywać niezależnie od danej pory roku czy warunków atmosferycznych. Dzięki temu budowę można sfinalizować w przeciągu nawet trzech miesięcy.

Domy szkieletowe – projekty

Przy budowie domów szkieletowych bardzo ważne jest dobranie najwyższej jakości materiałów. Powinno wykorzystywać się wyłącznie drewno suszone przemysłowo, o wilgotności nieprzekraczającej 18%, które posiada gładkie powierzchnie i zaokrąglone krawędzie. Co ważne, nie ma możliwości wybudowania domu metodą gospodarczą. Do wykonania prac potrzebna jest grupa doświadczonych fachowców, która dopilnuje wszystkiego kompleksowo. Ze względu na małą popularność tego typu budownictwa w naszym kraju istnieje bardzo niewiele firm specjalizujących się w tego typu pracach. Jednak bez obaw. Firma doomy.pl jest właśnie jedną z tych nielicznych, posiadających należytą wiedzę i odpowiedzialnych wykwalifikowanych pracowników, którzy podejmują tego typu wyzwania. Budownictwo szkieletowe wymaga bardzo precyzyjnej techniki i dokładności. Warto więc oddać się w ręce profesjonalistów.

Ekonomiczne ogrzewanie

Domy szkieletowe są bardzo dobrze zabezpieczone przed różnego typu warunkami atmosferycznymi. Nie posiadają mostków cieplnych, a ściany i dach są bardzo dokładnie zaizolowane. Dom wzniesiony na drewnianym stelażu nagrzewa się w bardzo szybkim tempie. Jak mówią statystyki – dom szkieletowy jest dużo bardziej ekonomiczny od budynku murowanego. Ponadto zamontowanie dodatkowej pompy ciepła czy paneli fotowoltaicznych w jeszcze większym stopniu ograniczy zużywanie energii. Istnieje możliwość zminimalizowania zapotrzebowania na prąd do tego stopnia, że na roczne utrzymanie domu szkieletowego może wystarczyć taka ilość energii, jaką zużywa murowany dom miesięcznie. Zatem domy szkieletowe to przede wszystkim duża oszczędność i wysoka jakość, na którą decydują się inwestorzy szukający alternatywnych technologii budowlanych. Domy szkieletowe  cena ich jest zależna przede wszystkim od projektu domu, jednak z pewnością jest to inwestycja, która się opłaca.

Mikroklimat

Głównym budulcem w domach szkieletowych jest drewno, które ociepla się za pomocą wełny mineralnej, tynku organicznego i płyty gipsowo-kartonowe. Nie stosuje się styropianu czy innych tworzyw sztucznych. Drewno posiada zdolność do regulowania poziomu wilgotności, co zapewnia bardzo duży komfort dla domowników. Ponadto odpowiednie ułożenie warstw ścian zapobiega zbieraniu się pary wodnej, co skutecznie chroni przed tworzeniem się pleśni czy grzyba.

 

Domy szkieletowe – koszty

Finalny koszt budowy domu szkieletowego zależy od jego wielkości, liczby kondygnacji, czy rodzaju instalacji grzewczej. Jednak porównując go z budową tradycyjną domu murowanego, jest on tańszy o nawet 30 %. Wiąże się to zwłaszcza z dużo sprawniejszymi i szybszymi postępami prac budowlanych. Domy szkieletowe – cena ich sprawia, że coraz częściej na ich budowę decydują się inwestorzy. Niższe koszty realizacji domu szkieletowego można dostrzec zarówno na etapie projektowania, budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Cechą charakterystyczną tego typu budynków jest możliwość nagrzania go zimą niskim kosztem energetycznym, a także odpowiednie schłodzenie latem. Dlatego jest to inwestycja, na którą warto się zdecydować. 

 

A na koniec obalamy mity

Domy szkieletowe drewniane nie są łatwopalne! Zbudowane są ze specjalnego zaimpregnowanego, gładkiego, czterostronnie struganego drewna. Krawędzie desek są frezowane co skutkuje tym, że ogień się po nich zwyczajnie ślizga. Ponadto stosowana w budowie płyta gipsowo-kartonowa jest materiałem wykorzystywanym do ochrony przeciwpożarowej, a wełna mineralna jest praktycznie niepalna. Można więc powiedzieć, że całość konstrukcji jest bardzo bezpieczna.

Jeśli wciąż masz jakieś nurtujące Cię pytania na temat budownictwa szkieletowego, koniecznie się z nami skontaktuj. Z przyjemnością udzielimy Ci wszystkich informacji!

 

Skontaktuj się

Zbudujmy dom razem!

Uzupełnij jak najdokładniej swoje dane, tak, abyśmy mogli w szybki i poprawny sposób wycenić Twój projekt.

Zadzwoń: 503 408 748
Wyślji projekt na naszego maila: kontakt@doomy.pl

    Nasz adres: 
    Zabierzów, ul. Kątowa 10