Dom szkieletowy – budowa samemu, co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach samodzielną budową domu szkieletowego interesuje się coraz więcej osób. Domy wykonane w technologii szkieletu drewnianego są trwałe, tanie i ciepłe. Dodatkowo jedną z ich największym zalet jest fakt, że wznosi się je od kilku dni do kilku tygodni. Dom szkieletowy budowa samemu, podpowiadamy, czy warto i od czego zacząć.

Jak zabrać się do budowy domu szkieletowego?

Samodzielna budowa domu szkieletowego jest możliwa przede wszystkim dzięki wykorzystaniu gotowych elementów konstrukcyjnych. Wybór budowy domu szkieletowego to rozwiązanie przyjazne środowisku, które pozwala także na redukcję kosztów budowy i eksploatacji.

Zanim rozpoczną się pracę budowlane, każdy właściciel będzie musiał zmierzyć się z szeregiem formalności. Jeśli dobrze rozplanujesz budowę, to ta czynność z pewnością nie sprawi Ci większych trudności. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda budowa domu szkieletowego krok po kroku.

Budowa domu szkieletowego krok po kroku

  1. Pozwolenie na budowę

To konieczna czynność, dzięki której będzie można rozpocząć prace budowlane. Gdy uzyskasz już pozwolenie na postawienie własnego domu szkieletowego, to musisz wybrać właściwy projekt. To właśnie na tym etapie uwzględnia się izolacje czy wentylacje.

  1. Fundamenty i montowanie gotowych elementów

Kolejnym krokiem budowy domu szkieletowego jest przygotowanie odpowiednich fundamentów, na których następnie montuje się gotowe elementy konstrukcji. Ściana fundamentowa, od zewnątrz, jest ocieplana styropianem. Ściany stawiane są na podkładzie izolacyjnym. Po skończeniu montowania ścian następuje montaż konstrukcji dachu.

  1. Montaż stolarki drzwiowej i okiennej
  2. Wykonanie stropu i ścianek działowych
  3. Rozłożenie instalacji elektrycznej oraz grzewczej
  4. Montaż płyt kartonowo-gipsowych

Dom szkieletowybudowa samemu przede wszystkim stwarza szersze możliwości projektowe niż w przypadku domów murowanych.

Wyślij wiadomość

Odpowiadamy do kilku godzin